تجهیزات نیروگاه مقیاس کوچک | توسعه انرژی روناک
15834
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15834,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

تجهیزات نیروگاه مقیاس کوچک

تجهیزات نیروگاه مقیاس کوچک

نگاهی اجمالی بر تجهیزات نیروگاه های DG

 

تجهیزات نیروگاه مقیاس کوچک شامل انواع موتورهای گازسوز، سیستم های کنترلی الکترونیکی نیروگاه، چیلر، بویلر، مبدل های حرارتی، توربور شارژر و سایر تجهیزات لازم برای اجرای پروژه از جمله استراکچر، ترانس، تابلو های قدرت و فرمان ، سیم کشی برق و لوله کشی جهت سیستم خنک کننده موتور می باشد.

 

این قطعات و تجهیزات توسط بزرگترین شرکت های خارجی و داخلی با بالاترین درجه کیفیت تولید شده و از نظر هزینه، سرویس های تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش بیشترین میزان رضایتمندی را در میان مشتریان در سراسر دنیا، کسب کرده اند. ازجمله این شرکت ها می توان به CAT، DEUTZ، PERKINS، GUASCOR، MTU، MWM و GE JENBACHER اشاره کرد.

 

این تجهیزات می­بایست متناسب با واحد بهره برداری و سیستم های طراحی شده باشند . در سیستم های کنترلی نیروگاه ها می­توان طبق درخواست کارفرما مواردی از قبیل کنترل فشار سیستم های خنک کننده و هوا، شیرهای برقی، کنترل دمای آب سیستم خنک کننده- روغن- سیلندر- اگزوز و … را در طراحی قرار داد.

 

تجهیزات نیروگاه

پردازش اطلاعت در سیستم ها کنترل

 

هر یک از این سیستم های کنترلی در تجهیزات نیروگاه مقیاس کوچک نیازمند یک پردازنده مرکزی می باشند که از طریق آن کلیه پردازش ها انجام شده و اپراتور به راحتی توسط مانیتورینگ بتواند تغییراتی که در سیستم حاصل میشود را مشاهده کند که از PLC به این منظور استفاده می­شود.

 

استفاده از PLC ها این امکان را فراهم کرده است که در بسیاری از موارد تحمیل هزینه های اضافی را کاهش دهد . به دلیل استفاده از سیستم های کنترلی قدیمی نظیر مدار فرمان هایی که بوسیله خاصیت مغناطیسی عمل میکردند و سرعت عملکرد آن نسبت به PLC ها بسیار بیشتر بود و همین امر سبب بروز مشکلات کنترلی می­شد و هزینه های دیگر را به دنبال داشت.

 

از دیگر تجهیزات مورد استفاده در نیروگاه های مقایس کوچک پمپ های مخصوص کنترل فشار و فن های خنک کننده می­باشد که توسط سنسورهای مربوطه اطلاعت سیستم به PLC ارسال شده و فرمان مورد نظر جهت به کار اندازی فن یا پمپ صادر میشود.

 

 

سیستم کنترلی

 

افزایش راندمان نیروگاه مقیاس کوچک

 

جهت بالا بردن راندمان نیروگاه های مقیاس کوچک به دلیل آنکه تلفات حرارتی در این سیستم زیاد است لذا جهت بهره بردن از حرارت تولید شده در فرایند تولید برق از حرارت خروجی اگزوز و گرمای حاصل از خنک کاری سیستم ، به منظور تامین انرژی جهت گرم کردن آب استخر، تولید بخار جهت توربین ها و …  توسط بویلر و مبدل های حرارتی  صورت میگیرد.

 

همچنین با استفاده از چیلرها می توان انرژی لازم جهت سیستم سرمایش را تامین نمود که اصطلاحا به این نیروگاه ها CCHP ( تولید همزمان برق و حرارت و برودت ) گفته می­شود.

 

نیروگاه cchp

 

شرکت توسعه انرژی روناک با استفاده از نیروهای مجرب و با تکیه بر دانش فنی بهترین خدمات مهندسی مربوط به نصب و راه اندازی و بهره برداری ، تامین تجهیزات مربوط به نیروگاه های DG را با بالاترین کیفیت برای کارفرمایان فراهم آورده است که در پروژه های مختلف این امر تحقق یافته است.

2 نظر

نظر خود را وارد کنید