توربو شارژر | توسعه انرژی روناک
یکی دیگر از تجهیزات مهم نیروگاه های مقیاس کوچک که منجر به افزایش راندمان موتور و در نتیجه توان تولیدی ژنراتور می­شود، توربو شارژر ها هستند.
توربور شارژر,نیروگاه مقیاس کوچک,ژنراتور,کمپرسور,CHP
15843
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15843,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

توربو شارژر

توربو شارژر

توربو شارژر

توربو شارژر در نیروگاه های مقیاس کوچک

 

یکی دیگر از تجهیزات مهم نیروگاه های مقیاس کوچک که منجر به افزایش راندمان موتور و در نتیجه توان تولیدی ژنراتور می­شود، توربو شارژر ها هستند.

 

نحوه عملکرد توربوشارژر

 

وظیفه توربوشارژر متراکم کردن هوای ورودی به داخل سیلندر ها به منظور احتراق کامل است. چرا که با فشرده شدن هوا میزان اکسیژن موجود  در هوا افزایش یافته و هرچه تراکم اکسیژن بیشتر باشد عمل احتراق بهتر انجام خواهد شد که به دنبال آن عملکرد سیلندرها نیز به صورت کامل می­باشد واین امر منجر به بالا رفتن توان موتور می­شود.

 

 

عملکرد توربو شارژر

اجزای تشکلیل دهنده توربو شارژر

 

توربو شارژر ها از دو صفحه  پروانه ای هم محور تشکیل شده اند و نیروی لازم جهت به حرکت درآوردن توربوشارژر توسط گازهای خروجی از اگزوز تامین می­شود.

به صفحه ای که توسط گازهای اگزوز به حرکت در می­آید ، توربین و به صفحه دیگر که با توربین هم محور است و منجر به متراکم شدن هوا می­شود کمپرسور گفته می­شود.

همچنین به منظور افزایش فشار هوای تولید شده توسط کمپرسور پره های آن از نوع گریز از مرکز می باشد که اصطلاحا به آن Centrifugal گفته می شود.

توربین و کمپرسور

 

در واقع توربو شارژرها میزان فشار هوای ورودی به سیلندرها را تا 2 برابر افزایش می­دهند و این امر بسته به نوع طراحی توربوشارژر می­تواند تا سقف 40 درصد توان را افزایش دهد.

 

سوپر شارژر چیست؟

 

سوپر شارژر ها نیز به منظور متراکم کردن هوای ورودی به سیلندرها به کار می روند با این تفاوت که نیروی مورد نیاز جهت گشتاور توربین توسط گاز های خروجی از اگزوز تامین نمی شود بلکه این نیرو توسط میل لنگ دریافت می شود که می تواند به وسیله تسمه این نیرو را منتقل کند.

به دلیل اینکه سوپرشارژر ها مستقیما به میل لنگ متصل هستند، عملکرد آن بدون تاخیر است.

در توربوشارژر ها بدلیل اینکه نیروی لازم توسط گاز خروجی تامین میشود لذا در ابتدا نیازمند این است که پیشرانه کمی دور بگیرد تا بتواند به کار خود ادامه دهند به همین دلیل عملکرد توربوشارژر ها با تاخیر همراه است.

 

 

شرکت توسعه انرژی روناک با استفاده از نیروهای مجرب و آموزش دیده کلیه خدمات فنی و مهندسی مربوط به تعمیرات و اورهال اساسی توربو شارژر ها با در کوتاه ترین زمان ممکن جهت نیروگاه های DG ارائه می دهد.

2 نظر

نظر خود را وارد کنید